Big Trip – Ázia
2. február 2014 - 2. február 2015

Vo februári 2014 sa začala naša veľká ázijská cesta. Prvých päť mesiacov sme strávili v malej nepálskej dedinke Durgapur, na hraniciach s Indiou cez dobrovoľnícky program Európskej Únie EDS. Pomáhali sme v mládežníckom centre a hlavne si užívali totálne iné a nové prostredie. Ani elektrina ani voda neboli samozrejmosťou, niekedy sa nám žilo ťažšie ako ľahšie.

Po Nepále sme sa na tri mesiace presunuli do vyspelej a kozmopolitnej Malajzie. Väčšinu času sme dobrovoľníčili v rušnom hosteli v centre Kuala Lumpur. Po skončení dobrovoľníckej práce sme si urobili trojtýždňový backpackerský výlet naprieč severnou Malajziou.

Našou ďalšou ázijskou destináciou boli Filipíny. Tu sme nepracovali, len naplno výletovali. Neskôr sme sa presunuli do Hong Kongu, kde sa naším pôsobiskom na takmer dva mesiace stala ekologická farma (záhrada). Vyskúšali sme si maltovanie a iné ťažké manuálne práce. Počas voľna sme objavovali to krásne obrovské veľkomesto.

Poslednou destináciou bola India, kde sme pobudli dva mesiace, užili si Vianoce a Nový Rok v slnečnej Kerale a postupne sa presunuli vlakmi až do Nepálu, odkiaľ sme na začiatku februára 2015 odleteli späť domov.